Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde

Aktualitātes

bus

  Laikā no šī gada 9. līdz 15. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu pievērsties tēmām, kurās ikdienā saskaras materiālais un nemateriālais kultūras mantojums, īpaši izceļot kulinārā mantojuma nozīmi un tā sniegtās iespējas ilgtspējīga tūrisma veicināšanai.

Daugavpils 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestādē no 9. līdz 13. oktobrim grupā „Bitīte” notika iepazīšana ar Latvijas tautas nacionāliem ēdieniem. Gatavojoties tēmai notika ciešā sadarbība ar grupas bērnu vecākiem. Viņiem vajadzēja kopā ar bērniem majās atrast un uzrakstīt vienu latviešu tautas nacionālo ēdienu recepti. No uzrakstītajām receptem grupā tika izveidota izstāde, kuras mērķis bija kopā ar bērniem noskaidrot kadi ir latviešu nacionālie ēdieni un no kā tie sastāv.

Nedēļas ietvaros bērni kopā ar skolotājām izzināja Latvijas valsts karti, novadus,katram novadam raksturīgus ēdienus. Skolotājas iepazīstināja, ka Latvija ir piejūras valsts ar attīstīto zvejniecību un ir slavena ar savām šprotēm. Tāpēc radošā darbībā bērni paši taisīja sviestmaizes no Latvija ražotiem produktiem: baltmaizes, sviesta, šprotēm un tomātiem. Kad sviestmaizes tika pagatavotas, bērni klāja sev galdu un baudīja ar lielu prieku paštaisītas sviestmaizes ar liepziedu tēju mūzikas pavadījumā. Līdz šīm brīdim ar bērniem tika pārrunāts par drošības noteikumiem, tika parādīta prezentācija par galda klāšanas etiķeti un uzvedību pie galda.

Bērniem jāzina un jāciena savas valsts tautas mantojums, svētku tradīcijas un ieražas, lai kļūtu par īsto pilsoni.

Liels paldies bērniem un viņu vecākiem par atsaucību!

                         

 

INFORMĀCIJU SAGATAVOJA:

Daugavpils pilsētas

9.speciālās pirmsskolas

Izglītības iestādes

Pirmsskolas skolotājas

Jelena Mančinska

Tatjana Veļičko

Kalendārs

Septembris 2018
25
Otrdiena
Joomla календарь

Kalendārs

Septembris 2018
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Atsauces

daugavpils pilsetas izgliti.

Logo

visclogo

daugavpils

paligs

iic