Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde

Aktualitātes

bus

 

Laika posmā no 5.02. līdz 9.02. Daugavpils pilsētas 9. speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē norisinājās projektu nedēļa. Grupā  „PASACIŅA”  projektu nedēļas tēma bija „Latvijas mākslinieki”.  Katru dienu bērniem tika dota iespēja iepazīties ar Latvijā pazīstamiem cilvēkiem, kuri pārstāvēja dažādas profesijas.

Pirmdiena tika veltīta tēlniekam Kārlim Zālei, mūsu Brīvības pieminekļa idejas autoram. Arī bērni varēja iejusties tēlnieku lomā, veidojot  savas skulptūras no plastalīna un sālsmīklas.

Otrdien  iepazināmies ar grāmatu ilustratoti un rakstnieci Margaritu Stārasti. Bērni aplūkoja autores grāmatu izstādi, izgatavoja glezniņas vitrāžas veidā, kuras beigās tika ielaminētas.

Trešdien ielūkojāmies  režisores Rozes Stiebras radošajā darbībā un noskatījāmies viņas veidoto multfilmu  „Neparastie Rīdzinieki”. Veidojām pirkstiņlelles un filmējām pašsacerētas īsfilmas.

Ceturtdien pievērsām uzmanību apģērbam un modei. Bērni iepazinās ar modes mākslinieci  un gleznotāju Elitu Patmalnieci. Prezentācijas veidā bērni  apskatījās kleitas, kuras darinātas pēc autores skicēm. Dienas turpinājumā devāmies uz Latviešu kultūras centru, lai apskatītu Latvijas Simtgadei veltīto izstādi „Latvju raksti Latvijai.”

Un, visbeidzot, piektdien mūsu ausis priecēja slavenā un talantīgā komponista Raimonda Paula mūzika. Arī bērni mēģināja iejusties komponistu lomā un sakomponēt savu mūziku, izmantojot dažādus mūzikas instrumentus.

Pēc šādas radošas projektu nedēļas bērni uzzināja cik talantīgi cilvēki dzīvo Latvijā, iepazinās ar jaunām profesijām  un to plašajām iespējām.

Informāciju sagatavoja:

Pirmsskolas izglītības skolotāja

Inga Sivicka

 

Kalendārs

Septembris 2018
25
Otrdiena
Joomla календарь

Kalendārs

Septembris 2018
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Atsauces

daugavpils pilsetas izgliti.

Logo

visclogo

daugavpils

paligs

iic