Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde

Aktualitātes

bus


2018. gada 15. februārī Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestādē tika rīkots starptautiskais pieredzes apmaiņas seminārs ar nosaukumu “Vērtību aktualizēšana izglītības un audzināšanas procesā,” kurā piedalījās arī pārstāvji no kaimiņu zemes Lietuvas.

Seminārā uzstājās mūsu pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi, kuri dalījās ar pieredzi sekojošās tēmās:

Grupas “Pīlīte” skolotājas A. Kolosova un V. Dmitrijeva ar tēmu “Vērtību aktualizēšana pirmsskolā sadarbībā ar ģimeni” uzsvēra ģimenes lomu bērnu audzināšanā, sadarbības iespējas ar ģimeni, kā arī dalījās ar pašu veidotām interaktīvām spēlēm.

Grupas “Varavīksne” skolotājas I. Seļska un M. Čaplinska ar tēmu “Atbildības sajūtu attīstīšana pret dzīvniekiem tuvākajā apkārtnē” dalījās pieredzē par atbildības sajūtu audzināšanu pret dzīvniekiem, prezentēja sadarbībā ar vecākiem izgatavotās putnu barotavas, dalījās ar pašu veidotām interaktīvām spēlēm par dzīvniekiem, pastāstīja par mūsu iestādes rīkoto APU Ziemassvētku labdarības akciju “Labestības ceļā”, kurā ļoti aktīvi iesaistījās bērni un viņu vecāki.

Grupas “Pasaciņa” skolotājas I. Sivicka un I. Zariņa dalījās pieredzē ar tēmu “Tikumisko vērtību aktualizēšana pirmsskolā”, kur katrā nedēļas dienā tika izvirzīta cita vērtība, attiecīgi pielāgojot uzdevumus un aktivitātes katrai nodarbībai. Skolotājas demonstrēja pašu veidotās interaktīvās viktorīnas un spēli “Zilonīša ceļojums vērtību pasaulē” , kura balstījās uz APU programmā iekļautajām vērtībām un noteikumiem.

Grupas “Bitīte” skolotājas T. Veļičko un J. Mančinska ar tēmu “Bērnu pilsoniskās apziņas veidošana pirmsskolā” aktualizēja patriotisma jūtu audzināšanu bērnos, lai tie lepotos un mīlētu savu zemi, zinātu valsts simbolus un cienītu tos, dalījās ar savām izveidotajām interaktīvām spēlēm par mūsu valsti un tās simboliem. Skolotājas iepazīstināja ar grupas bērnu aktivitātēm, kuras veltītas Latvijas simtgadei

Iestādes vadītāja I.Andrijauskiene parūpējās par aktivitātēm auditorijai, kuras atspoguļoja vērtību daudzveidību. Praktiskus uzdevumus var izmantot darbā, rosinot sadarboties un labāk iepazīties vienam ar otru, kā arī radīt pozitīvu atmosfēru.

Speciālais pedagogs I. Puķe uzstājās ar tēmu “Sadarbība ar vecākiem bērnu ar redzes traucējumiem attīstībā ”. Demonstrēja vecāku izgatavotos attīstošos atribūtus no koka.

Speciālais pedagogs I. Grigorjeva uzstājās ar tēmu “Vērtību aktualizēšana speciālā pedagoga rotaļdarbībās”, daloties ar pieredzi kā runāt par valstu dažādību, par valodu un tās nozīmi.

Skolotāja – logopēde G. Romanceviča aktualizēja tēmu “Vērtību aktualizēšana valodas jomā, realizējot kompetenču izglītību”, kurā tika uzsvērta grāmata un tās vērtība. Logopēde prezentēja savu pētījumu, kas saistīts ar lasīšanu un grāmatu, kurā piedalījās vecāki un bērni.

Arī mūsu pedagogiem bija iespēja smelties jaunas idejas un gudrību no mūsu kaimiņu pedagogiem, kuri iepazīstināja ar savu darbu un ar labās prakses piemēriem, prezentēja informatīvo stendu, ar kuru varēja iepazīties semināra dalībnieki.

Paldies mūsu sadarbības partneriem no Lietuvas! Paldies semināra dalībniekiem un viesiem, kas uzstājās un dalījās ar savu darba pieredzi.

Informāciju sagatavoja:

Pirmsskolas izglītības skolotāja

Inga Sivicka

Kalendārs

Septembris 2018
25
Otrdiena
Joomla календарь

Kalendārs

Septembris 2018
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Atsauces

daugavpils pilsetas izgliti.

Logo

visclogo

daugavpils

paligs

iic