Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde

Aktualitātes

bus

   

24.04.2018.

Šī gada 19. aprīlī Daugavpils pilsētas 9.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē notika seminārs vecākiem „Augam kopā”. Seminārā uzstājās iestādes speciālie pedagogi I.Grigorjeva un I.Puķe un skolotāja-logopēde G.Romanceviča. Semināra ietvaros vecākiem bija iespēja iepazīties ar pirmsskolas vecuma bērnu attīstības iespējām ģimenē.

Skolotāja –logopēde G.Romanceviča iepazīstināja vecākus ar runas attīstības periodiem pirmsskolas vecuma bērniem. Dalībnieki tika iepazīstināti ar runas attīstības iespējām dažādos vecuma posmos. Savās uzstāšānos skolotāja-logopēde prezentēja pētījuma „Grāmata kā vērtība” rezultātus. Vecākiem bija iespēja iepazīstināties ar citu vecāku viedokļiem par grāmatu lasīšanas aktuālitātēm, par iespējām motivēt bērnus lasīt grāmatas. Īpaši vecākus papriecināja videofilma, kur iestādes bērni mēģināja atrast atbildes uz jautājumiem „Kas ir grāmatas?”, „Kādas var būt grāmatas?”, „Kur dzīvo grāmatas?”, „Kas ir bibliotēka?”, „Kāpēc cilvēkiem jālasa grāmatas?”

Speciālais pedagogs I.Grigorjeva prezentēja materiālu par redzes ārstēšānas etapiem (pleoptika, ortoptika, stereoptika). Īpašu uzmanību pievēršot, kādas attīstošās spēles var būt izmantotas katrā ārstēšanas etapā.

Semināra noslēgumā vecāki bija aicināti iejūsties bērnu lomā un paspēlēt kopā ar speciālo pedagogu I.Puķi. Ar prieku vecāki spēlēja attīstošas galda spēles, mēģināja izdomāt no priekšmetiem, kas ir apkārt, iespējas kopīgai darbībai ar bērniem. Veidojot no trubiņām ģeometriskās figūras, bija iespēja ne tikai nostiprināt figūras nosaukumus, bet arī krāsas, priekšstatu par izmēru, iemācīties sadarboties, attīstīt sīko rokas motoriku, runu, acumēru, redzes uztveri. Dalībnieki atzīmēja, ka bieži mēs pat neievērojam, cik patiecīgs materiāls bērna attīstībai mums ir blakus.

Semināra noslēgumā vecākiem bija iespēja uzdot jautājumus par aktuālitātēm, ka arī atrast jaunas interesantas tēmas nākamai sadarbībai ar iestādi.

Informāciju sagatavoja

9.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes

speciālais pedagogs I.Grigorjeva

skolotāja-logopēde G.Romanceviča

Kalendārs

Februāris 2019
18
Pirmdiena
Joomla календарь

Kalendārs

Februāris 2019
P O T C P S Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Atsauces

daugavpils pilsetas izgliti.

Logo

visclogo

daugavpils

paligs

iic