Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde

Aktualitātes

bus


Pēc Pasaules Veselības organizācijas iniciatīvas katru gadu oktobra otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules redzes diena. Šīs tradīcijas mērķis ir piesaistīt sabiedrības uzmanību redzes saglabāšanas jautājumiem.

Tradicionāli šī diena bija atzīmēta arī mūsu iestādē. Šogad pie bērniem ciemos atnāca populārie varoņi Smešariki: Njuša, Krošs un Ezis. Tie iepazīstināja bērnus ar dažāda veida brillēm un ierīcēm, kas palīdz labāk saskatīt sīkas detaļas. Njuša, Ezis un bērni rotaļu formā pastāstīja Krošam, kāpēc ilgi nedrīkst spēlēties telefonā un planšetē. No Ezīša brīnumlādes varoņi izvilka celtniecības brilles, metinātāja masku, saulesbrilles, karnevāla brilles, brilles peldēšanai, palielināmo stiklu, tālskati, mikroskopu, teleskopu. Bērni kopā ar varoņiem apskatīja un ar interesi izmēģināja šo briļļu un ierīču darbošanos. Īpašu sajūsmu bērniem izraisīja projektors, kurā vajadzēja atminēt palielināto attēlu, kas bija projektēts uz lapas un apvilkt to.

Vienā aktivitātē bērni secināja, ka var redzēt arī ar rokām, brīnumkastē slēpjas dažādi priekšmeti, kas atšķīrās pēc izmēra, smaguma, pēc taustes, pēc apjomīgas formas.

Ar Smešarikiem mazie pasākuma dalībnieki atkārtoja APU noteikumus, ka sargāt acis un rūpēties par savām brillēm. Pasākuma gaitā bija arī jautrās dejas un dziesmas, mīklas ar dažādu transporta veida skaņām.

Par aktīvu piedalīšanos un piemiņu no šīs dienas Smešariki visiem uzdāvināja medaļas.

Informāciju sagatavoja:

Speciālie pedagogi

I.Grigorjeva

I.Puķe

   

 

    

 

 

Kalendārs

Septembris 2018
25
Otrdiena
Joomla календарь

Kalendārs

Septembris 2018
P O T C P S Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Atsauces

daugavpils pilsetas izgliti.

Logo

visclogo

daugavpils

paligs

iic